| посещения | 1898 публикации | 40 коментара | въпроса към кмета | Зареждане ... | За реклама |
От мрежата Спортни

„Шумен 2007“ разгроми „Ботев“ в Нови пазар

След като първият мач от първенството на лигата за „Шумен 2007“ бе отложен поради организационни причини, гостуването на шуменските футболисти в Нови пазар на местния „Ботев“ се оказа дебютното им участие в Североизточната трета лига, което бе повече от успешно. На негостоприемния новопазарски стадион шуменци не само победиха с разгромния резултат от 5:1, но и с вдъхновената си и разумна игра не оставиха никакво съмнение кой е по-добрия отбор на терена. Още в 10-ата минута от наказателен удар Юлиян Загоров откри резултата за гостите. Въпреки териториалното и игрово предимство на шуменци вторият гол за тях падна 5 минути преди края на първото полувреме. Негов автор бе Живко Герчев.

Второто полувреме на срещата бе още по-резултатно, като за малко повече от двадесет минути резултатът в полза на гостите се покачи на 5:0. Голмайстори за „Шумен 2007“ бяха Юлиян Загоров (52-а мин.), Христо Станчев (61-а мин.) и Радослав Стефанов (78-а мин.). В самия край на мача Йордан Миленов вкара почетния гол за „Ботев“, за да оформи крайното 1:5.

Победа с 3:1 над гостуващия тим на „Кубрат 2016“ реализираха във втория кръг на първенството футболистите на „Хитрино“. Първият гол за домакините вкара в 13-ата минута Ивелин Василев, а в 43-ата минута капитанът на „Хитрино“ Христо Александров покачи на 2:0. През второто полувреме, въпреки домакинският натиск нов гол падна едва в 70-ата минута, чийто автор отново бе Христо Александров. За гостите единствения гол реализира от дузпа Аян Ирфан в 77-ата минута.

„Добруджа“ победи „Септември“ (Тервел) с 1:0 в мач от втория кръг на Трета североизточна лига, игран на стадион „Дружба“ в Добрич. Единствения гол в мача отбеляза Янчо Андреев в 74 мин. Срещата премина почти изцяло под диктовката на домакините, които през първата част на мача имаха възможност на няколко пъти да открият резултата, но три пропуска на Кристиан Пешков след удари с глава, както и добрите изяви на вратаря на гостите Дениз Александров доведоха до нулевото равенство през първото полувреме.

Второто полувреме отново започна с домакински натиск и в 65-ата минута, след изпълнение на ъглов удар Кристиан Пешков отклони топката в напречната греда, коженото кълбо тупна на голлинията, но не посети мрежата. Най-после в 74-ата минута след центриране топката попадна у Янчо Андреев, който от воле я прати във вратата на гостите за крайното 1:0. Втората победа на „Добруджа“ я изкачи на първото място в класирането.