Ботев Черноморец

„Черноломец“ с 10 футболисти се добра до победата срещу „Ботев“ в последните минути

Отборът на „Черноломец“ (Попово) се добра до победата срещу „Ботев“ (Нови пазар) в драматичен двубой игран на градския стадион в Попово. Срещата беше от поредния ХIII-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група, а до успеха поповчани стигнаха в намален състав след червения картон на Невен Венков получен в края на първата част. Двубоят започна добре за момчетата на треньора Диян Кирилов.

Още в 10-та мин. след неумела намеса на вратаря на гостите Добромир Дочков от рамките на наказателното поле Диян Димитров порази вратата на „Ботев“ (Нови пазар) – 1:0. Последваха нови атаки към вратата на гостите, осъществени чрез Беадир Беадиров, Мехмед Сабри, Диян Димитров и Светослав Славчев, но все безрезултатни. В 42-та мин. капитана на поповчани Невен Венков се опита да осъществи изкуствена засада, след бърза контраатака на нападателите на „Ботев“ (Нови пазар). Тя обаче се оказа неуспешна в резултат на което Митко Митков нахлу мощно в наказателното поле на домакините и беше спънат от Невен Венков. Младият рефер от Разград Драгомир Димитров без колебание посочи бялата точка за дузпа и показа директен червен картон на капитана Невен Венков. С изпълнението на дузпата се нагърби Христо Александров – 1:1, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката.

През втората част на мача въпреки, че бяха с човек по-малко футболистите на „Черноломец“(Попово) осъществиха тотален натиск над гостуващият тим. Играта предимно се водеше в половината на гостите от Нови пазар, но гол и така не падаше. Защитниците на „Ботев“(Нови пазар) водени от капитана Йордан Миленов, Радослав Петков, Пламен Петков и Милен Динков парираха преди наказателното си поле всички опасни атаки на домакините.

В 86-та мин. защитата на гостите се пропука. Ясен Василев след центриране от далече пое с гърди топката в наказателното поле на „Ботев“(Нови пазар) и а прати в мрежата за 2:1. В даденото от реферите продължение Беадир Беадиров сложи край на спора в мача реализирайки нов гол за 3:1.

В следващия кръг „Черноломец“(Попово) почива и няма да прибави нищо към актива си, докато „Ботев“(Нови пазар) приема у дома „Тополи 2010“.