ВАЖНО!
СК „Авитохол” завоюва златен и бронзови медали от ДП по кикбокс в Пазарджик

Приключи държавното първенство по кикбокс в стиловете „К-1“ и „фул контакт“, което се проведе на 24 и 25 април 2021 година в Пазарджик.

В зала „Васил Левски“ се представиха 320 състезатели от 52 клуба към Българската конфедерация по кикбокс и муай тай, като в турнира за най-малките имаше над 40 участници. Заради големия брой заявки, надпреварата започна още в петък, а двубоите се играха успоредно на два ринга. Първенството премина без публика, заради пандемията.

Спортен клуб „Авитохол” Нови пазар се представи повече от достойно

В стил фул контакт (13-14 години) Александър Дериволков завоюва златен медал, като на полуфинала отстрани представител на “Тангра “ Свиленград, а на финал победи с нокаут представител на “SFC” – Пловдив.

При най-малките (9-10 години) Берг Тюркер при дебют на ринга, в стил лоу кик, се окичи с бронзово отличие.

Старши треньорът Десислав Ганчев изказа благодарност за подкрепата от Община Нови пазар и фирма “STIKCREDIT“.

Шуменци станаха отборен шампион в най-атрактивния стил „К-1“ и заеха почетното трето място в другата дисциплина на републиканското първенство – „фул контакт“.