| посещения | | Архив Обяви Контакти За реклама Изпратете ни новина
Спортни

Североизточна трета футболна лига: Слаб старт на „Ботев“ (Нови пазар) и „Волов“

Явно ще бъдем свидетели и през пролетния сезон на посредствени игри от страна на два от представителите на Шуменска област в Североизточната трета футболна лига – отборите на „Ботев“(Нови пазар) и „Волов“(Шумен), ако съдим по слабия им старт в началото на новия полусезон.

И докато за „Волов“ това изглежда по-логично, като се има предвид, че в неговия състав преобладават много млади играчи, без опит сред мъжете, то за „Ботев“ отчайващата загуба, макар и от водача на лигата „Суворово“ с 0:10, отеква като звучен шамар за неговите привърженици от Нови пазар.

Вярно, че отборът беше напуснат в навечерието на пролетта от най-опитните състезатели, както и от старши треньора, поради липсата на пари за издръжката на клуба, но подобен рязък спад в играта на тима от Нови пазар едва ли някой е очаквал.

На собствения си терен в Шумен възпитаниците на Стоян Чешмеджиев успешно се противопоставяха на гостите от „Светкавица“(Търговище) само през първото полувреме, завършило при равен резултат – 0:0. По-опитните футболисти на „Светкавица“ успяха в крайна сметка да победят с 2:0.

Резултати от XVI кръг:

Спартак 1918 (Варна) – Септември 98 (Тервел) – 3:0
Калиакра (Каварна) – Бенковски (Бяла, обл.Русе) – 3:0
Хитрино (Хитрино) – Тополи 2010 (Тополи) – 0:0
Суворово 1 (Суворово) – Ботев (Нови пазар) – 10:0
Волов (Шумен) – Светкавица Търговище (Търговище) – 0:2
Устрем Д (Дончево) – Кубрат 2016 (Кубрат)
Локомотив (Русе) – почива

Класиране:

1. Суворово 1 (Суворово) 15 12 2 1 48:8 38
2. Спартак 1918 (Варна) 15 9 6 0 45:14 33
3. Хитрино (Хитрино) 15 9 4 2 31:13 31
4. Ботев (Нови пазар) 15 9 2 4 27:26 29
5. Светкавица (Търг.) 15 8 4 3 29:17 28
6. Септември 98 (Тервел) 15 6 3 6 24:24 21
7. Локомотив (Русе) 14 5 4 5 17:18 19
8. Калиакра (Каварна) 15 4 4 7 20:26 16
9. Кубрат 2016 (Кубрат) 14 4 3 7 24:22 15
10. Тополи 2010 (Тополи) 14 4 3 7 14:21 15
11. Бенковски (Бяла) 15 2 4 9 12:38 10
12. Устрем Д (Дончево) 14 1 2 11 9:37 5
13. Волов (Шумен) 14 0 3 11 7:43 3

Следващия XVII кръг:

2 март 2019, събота, 15:00 ч:

Тополи 2010 (Тополи) – Калиакра (Каварна)
Ботев (Нови пазар) – Спартак 1918 (Варна)
Септември 98 (Тервел) – Устрем Д (Дончево)
Светкавица (Търговище) – Локомотив (Русе)

3 март 2019, неделя, 15:00 ч:

Бенковски (Бяла, обл.Русе) – Суворово 1 (Суворово)
Кубрат 2016 (Кубрат) – Волов (Шумен)
Хитрино (Хитрино) – почива

Източник: radian.bg



ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

Твоят коментар