След проведени активни оперативно издирвателни мероприятия служители на РУ Нови пазар задържаха извършител на грабеж.
На 05.08.2017 г. в РУ Нови пазар е получено съобщение от 61-годишен мъж, гражданин на Турция, че около 23:30 часа в местността „Станата“ край града управлявания от него лек автомобил „Сеат“у спрян принудително от друг автомобил.
Нанесен му е побой и му е отнет мобилен телефон и сумата от 480 евро. В хода на проведените незабавни мероприятия е установен извършителя на деянието.
Това е 23-годишният Ю.Ю. от град Нови пазар.
Мобилният телефон е иззет и върнат на собственика. Ю.Ю. е задържан на основание чл. 72, ал.1, т.1 от ЗМВР за срок до 24 часа. Образувано е досъдебно производство.
Работата по случая продължава под надзора на прокурор от Районна прокуратура Нови пазар.
Мъж от село Белоградец се нацепи в дърво в участъка между град Нови пазар и разклон за с. Зайчино ореше
На 06.08.2017 г. около 18:00 часа на главен път Русе- Шумен – Варна в участъка между град Нови пазар и разклон за село Зайчино ореше лек автомобил „Пежо“, с варненска регистрация, управляван от 54-годишен мъж от село Белоградец, област Варна излиза вляво от пътното платно и се удря в дърво.
Водачът е откаран в МБАЛ Шумен, където е установено, че е с фрактури на две ребра, контузия на дясна ключица и пневмоторакс. Взета му е кръвна проба за химичен анализ. Извършен е оглед.
Образувано е досъдебно производство по описа на РУ Нови пазар, информират от ОДМВР – Шумен.