„Ботев“ Нови пазар – „Черноморец“ Балчик завършиха 1:1

,,Ботев’’ Нови пазар завърши наравно 1:1 при първото си домакинство от първенството на Североизточна Трета Лига, срещу силния отбор на ,,Черноморец’’ Балчик, който е считан за един от фаворитите в групата за първото място.

Срещата се игра на 29.08.2020 г. от 18:00 часа на Градски стадион ,,Христо Ботев’’ пред повече от 300 души публика.

Двубоят започна равностойно, като домакините се възползваха от грешка в защитата на противника и още в 10-тата минута успяха да открият резултата, чрез нападателя Митко Митков, след асистенция на Калоян Петров.

Ранният гол на нашия отбор като че ли стресна гостите, които заиграха по-добре и започнаха да владеят топката в по-голям период от времето, но без да създават чисти голови положения. През втората част гостите се настаниха по-трайно в половината на Ботев, които разчитаха основно на сгъстена защита и бързи контраатаки, с които да убият интригата в мача.

Така се стигна до 85 минута, при която след центриране вратаря на домакините увисна, не успя да улови топката и след рикошет в крака на противников състезател влезе във вратата на домакините. В даденото от съдията четириминутно продължение Черноморец Балчик успя да отбележи и втори гол, който беше правилно отменен заради засада от страничния съдия. Отменения гол беше бурно оспорен от футболистите на Черноморец, заради което беше показан червен картон на техен състезател.

Така двата отбора разделиха по 1 точка, за което с оглед развитието на мача повече могат да съжаляват нашите футболисти.

Следващият мач на Ботев Нови пазар е отново у дома – на 5 септември от 17:00 часа на стадион ,,Христо Ботев’’ срещу друг силен съперник – ,,Дунав’’ Русе.

Състава на ,,Ботев’’ Нови пазар: 1.Добромир Дочков; 20.Радослав Петков; 21.Георги Щерев; 17.Йордан Миленов /капитан/; 14.Банко Банков; 6.Преслав Пасев; 16.Драгомир Демирев; 18.Михаил Паскалев /заменен от Севдалин Михайлов в 80 минута/; 11.Митко Митков /заменен от Димитър Димитров в 60 минута/; 7.Калоян Петров /заменен от Пламен Кирилов в 25 минута/; 9.Христо Александров