„Ботев“ (Нови пазар) с поредна трудна победа у дома

Футболистите на „Ботев“(Нови пазар) спечелиха поредна трудна победа у дома над новака в групата „Интер“ (Добрич).

Двубоят бе от поредният VIII-ми кръг от Трета лига – Североизточна аматьорска група и се игра на градския стадион в Нови пазар пред около 300 зрители.

Новопазарци традиционно започват мачовете си у дома с голямо желание за успешно представяне. Така беше и сега. С ранен гол във вратата на Ферай Алимов още в 10-та мин. се отчете Георги Щерев след разбъркване в наказателното поле на гостите. Това вдигна самочувствието на футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) и трайно се настаниха в игралната половина на „Интер“ (Добрич).

Въпреки това обаче гол падна във вратата на Добромир Дочков. В 21-та мин.

Николай Тошков с плътен удар изненада вратаря на домакините за 1:1.

В 35-та мин. Димитър Димитров отново изведе домакините напред в резултата след като преодоля няколко защитници и от наказателното поле простреля вратата им за 2:1 при който резултат двата отбора се прибраха на почивката.

През втората част двата отбора отново имаха доста изгодни за отбелязване на гол положения, но реализираха само по един в двете врати. Най-напред Митко Митков в 63-та мин. покачи на 3:1, а в 78-та мин. Баръш Николаев направи резултата 3:2.

В края на мача нови пропуски на нападателите от двата тима оставиха резултата непроменен 3:2 в полза на „Ботев“ (Нови пазар). Победата прати тима от град Нови пазар на седмо място във временното класиране, новата загуба за тима на „Интер“ (Добрич) го „закотви“ в дъното на класирането.

В следващия кръг „Ботев“(Нови пазар) гостува на „Спортист 2011“ (Генерал Тошево), докато „Интер“ (Добрич) почива.

Автор: Салим САЛИХ – Шумен