| посещения | | Питай кмета тук - коментара | Мобилна версия

Сребро за Краси Анев от Европейското по биатлон

Красимир Анев спечели сребърен медал в индивидуалния старт на 20 км. при мъжете от Европейското първенство по биатлон за мъже и жени в Душники Здуй, Полша.

Българинът водеше почти през цялото състезание, като не допусна грешки в четирите си стрелби. На финала обаче Анев остана на 11,4 секунди от шампиона Александър Логинов. Руският биатлонист направи един пропуск в стрелбата, като приключи надпреварата с време от 49.54,3 минути, съобщи Фокус.

Силно състезание направи Димитър Герджиков. С два пропуска на огневия рубеж и изоставане от 3.50,5 минути от победителя Гердижов се класира на 24-о място.

Владимир Илиев е 29-ти, Антон Синапов е 59-ти, Михаил Клечеров 65-ти, а Димитър Парталов 95-ти.