| посещения | | Питай кмета тук - коментара | Мобилна версия

Световната купа по кикбокс в Унгария донесе слава и за Нови пазар

Радослав Радков от СК “Авитохол” – Нови пазар се завръща с медал от 24-тото издание на Световната купа по кикбокс на WAKO, което се проведе в Унгария.

“Радо е част от националния отбор и това не е случайно, сподели специално за нас тренер Десислав Ганчев. Момчето ни бе добре подготвено и мотивирано за тази битка, въпреки тежката аркада от ДП по кикбокс в Стара Загора преди дни.

След оспорвана битка, Радо отново показа стил и дух за да се качи на стълбичката, редом с най-добрите.

Бронза не е злато, но да си сред тримата най-добри е нещо незабравимо и безценен опит преди световното в Италия.

През идващия месец ни предстой Балканско първенство в Сърбия и за тима на “Авитохол” ще излязат Радослав, Али Нихат и Иван Николов.

Благодаря за подкрепата на Община Нови пазар, всички приятели и почитатели на този спорт. Благодаря и на тази медия. че отразява изявите на нашите спортисти.”

4 медала спечелиха бойците на СК ”Шуменска крепост” от Световната купа по кикбокс в Унгария

С четири медала се завръщат шуменските бойци от 24-тото издание на Световната купа по кикбокс на WAKO, което се проведе в Унгария. В този силен форум участие взеха четирима състезатели от СК ” Шуменска крепост ” – Полина Галинова, Виктор Иванов, Никола Николов и Георги Атанасов, съобщиха от клуба.

През трите дни на надпреварата от 18 до 20 май шуменци спечелиха два златни и два сребърни медала,записвайки победи над съперници от Унгария, Полша, Израел и Португалия на два пъти.

Първенец след две убедителни победи стана Георги Атанасов в стил лоу кик при юношите младша възраст до 60 кг. Сребърно отличие в този стил заслужи Никола Николов при юношите старша до 71 кг.

Полина Галинова при девойки старша до 60 кг. в стил К-1 добави ново злато в колекцията си, а на Виктор Иванов в категория до 54 кг в стил К-1 при юношите младша възраст не му достигна малко ,за да спечели титлата.

Източник: dariknews.bg
За още информация, посетете Спортният сайт за бойни изкуства в Нови пазар!

За да коментирате тази статия, използвайте формите за коментари най-отдолу.